Zahradní technika WORLD
Osvědčená kvalita za skvělou cenu

Produkty WORLD jsou synonymem kvality a splňují veškeré nároky i těch nejnáročnějších uživatelů.

Prodejci WORLD

Často kladené dotazy

Sbírá sekačka World dobře mokrou trávu?
Ano. Sekačky World vynikají sběrem mokré i přerostlé trávy. Je to díky několika faktorům- širokým výhozovým otvorem, vnitřním tvarem šasi ve spojení s dobrým žacím nožem, které byly navrženy tak, aby byl koš naplněn i za méně příznivých podmínek pro sekání trávy-delší intervaly mezi sekáním, déšť.

Jakými motory jsou sekačky World osazeny?
Všechny sekačky World jsou osazeny motory od největšího světového výrobce motorů společnosti Briggs & Stratton, USA. Na sekačkách World najdete motory od základních modelů – B&S500 až po motory B&S675 RS s funkcí Ready Start® (pro jednoduché startování, maximálně na dvě zatažení startovací šňůrou). Motory Briggs & Stratton samozřejmě splňují přísné emisní limity.

Jak je prováděná povrchová úprava u sekaček World?
Povrchová úprava šasi sekaček World se provádí ve dvou vrstvách. První vrstva (černá) je základová nanášená práškovým lakováním (tzv. e-coating) a tato vrstva zabraňuje korozi. Přes ní je šasi nalakováno ještě druhou vrstvou – červenou. Konkurenční modely mají obvykle jen jednu vrstvu.

Je mulčovací ucpávka v ceně?
Ano. Kromě modelu W45, W45P je mulčovací ucpávka je v základním vybavení každého modelu. Její nasazení je zcela snadné. Aby mulčování mělo smysl, doporučujeme mulčovat trávu, která není přerostlá.

Nerad sbírám posekanou trávu do koše. Mají sekačky World boční výhoz?
Ano. Bočním výhoz včetně deflektoru mají všechny sekačky World kromě dvou základních modelů W45, W45P a sekačky s hliníkovým šasi W53P RS.

Mám velký pozemek. Jakou sekačku mi můžete doporučit?
Sekačka W55 4S se záběrem 56 cm v kombinaci se čtyřrychlostní převodovkou, bočním výhozem a mulčováním může být pro vás řešením. Díky širokému záběru a nastavitelné rychlosti budete váš velký pozemek snadno udržovat.

Mám členitý terén na své zahradě. Najdu u vás řešení?
Samozřejmě. Do členitého terénu plného různých překážek (stromky, záhony) vám doporučíme používat sekačku W45/W45P. Nicméně výběr nejvhodnějšího modelu doporučujeme konzultovat s vaším prodejcem zahradní techniky.

Sekačka W53P RS AL má prý hliníkové šasi. Proč?
U W53P RS AL je pro šasi použita hliníková slitina. Díky tomu je šasi pevné, nekoroduje a je zajištěna jeho vysoká odolnost a životnost. A stejně jako u ostatních modelů World, vnitřní tvar šasi je uzpůsoben tak, aby sběr posekané trávy byl co nejefektivnější.

Jak poznám, že je koš plný?
Sekačky World jsou vybaveny indikátorem plnosti koše. Dokud není koš zcela plný, je indikátor ve svislé poloze, protože košem prochází kromě travních stébel i vzduch. Jakmile je koš plný, klapka indikátoru se přestane pohybovat, protože travní odřezky zamezují volnému proudění vzduchu a je třeba koš vysypat. Koš na trávu je vyroben z odolné tkaniny. Naplněnost koše poznáte podle jeho tvaru a změny zvuku způsobené prouděním vzduchu od žacího nože.

Je údržba motoru Briggs & Stratton, kterým je sekačka vybavena, složitá?
V žádném případě. Před prvním použitím sekačky naplňte B&S motor olejem (přesné množství je uvedeno v návodu) a samozřejmě příslušným množstvím bezolovnatého benzínu. Po prvních 5 hodinách provozu je doporučeno první olej vyměnit za nový. Další výměna oleje se doporučuje až po 50 hodinách provozu. Samozřejmě stav oleje by se měl kontrolovat před každým použitím sekačky. Rovněž je třeba zkontrolovat i vzduchový filtr a zapalovací svíčku. Před zimním uskladněním je doporučeno spotřebovat veškerý benzín, aby nezůstal v nádrži.

Jaká je tloušťka šasi u sekačky World W55 4S? A jaká u W50P?
Tloušťka šasi u W55 3S/4S je 2.0 mm. U W50P je to 1,8 mm.

Sekačku potřebuji často převážet. Jaký model byste mi doporučili?
Časté převážení znamená i časté skládání madel sekačky. Modely W46P, W550P/50P RS mají madla vybavena rychloupínacími šrouby, které čas pro jejich skládání a opětovné narovnávání minimalizují.

Je model W46P vybaven držákem nápojů?
Ano. Kromě modelu W46P jsou držákem nápojů vybaveny i modely W50P a W50P RS.